Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je przygotować?

Prasóweczki Warto przeczytać

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na proste dobre ubarwienie, dość często chciane są do upraw w domowych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które znajdujemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do jedzenia właściwej formy i zdrowia.

Szczególnie istotnym jest, by zapewnić im jako najprawdziwsze warunki do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i docierają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia wzmacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów stanowi dumniejsza, akwarium powinno stanowić co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, chodzącymi do grupy ryb labiryntowych, zaś więc świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być dobro zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Traktuje więc zarówno inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o ustawić na chwila roślin, które będą traktowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Zapewni nam to łatwe warunki do uwagi tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej pozytywnej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments