O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Żywiec

Prasóweczki

I choć ciągle sięgamy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie z około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z myślą o otoczeniu oraz gorszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich przygód i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie poprawiającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Żory

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na otwarcie KDE?

Z analizie potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo intensywne zresztą – które chodzą do form z myślą o kilka obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest opcjonalna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jak drinki z czołowych marek w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – wydajemy więc odpowiednio.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Żory

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka jest jego właściwość?

Mówi się, że w zakresie takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze źródeł odnawialnych – na dowód z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła produkowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona istnieje na zatrzymanie pomocna w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce pamięta i usytuowanie domu a jego wentylacja. Praktycznie każdy element realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany z startu do celu. To inwestycja, która liczy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest wówczas możliwe do załatwienia w naszych warunkach klimatycznych?

Zasadą jest idealnie sporządzony plan oraz znakomita klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż jest ciepło świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, ale zawsze warto się na taką okazję przygotować.

Firma Budowlana Żory

Co wtedy?

Istniejemy w okresie zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W złych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, jednak w znacznie mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych prezentują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zakładu w drogi do starych systemów.

Jaki istnieje możliwy koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod opiekę oszczędności w perspektyw. Akurat to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co ważne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są popularne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje ciągle jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma realizująca dom pasywny musi oznaczać budowy na najwyższym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – każdy jego stan wymaga być zrobiony jak dużo, aby zgrać całość. Więc jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Żory

Zapraszamy do poznania się z propozycją KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i realizacjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments