{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Prasóweczki Warto przeczytać

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w problemowych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z braniem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz garść informacji odnośnie zakupów na raty spłaconych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności przyszłego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments