Używane ciągniki Zetor - czy to dobry pomysł?

Używane ciągniki Zetor – czy to dobry pomysł?

Warto przeczytać

Nie bez przyczyny używane ciągniki Zetor nie mają sobie równych na rynku wtórnym w segmencie do 100 KM. Ich popularność związana jest między innymi z niską ceną zakupu, jak i możliwościami naprawienia ewentualnie pojawiających się usterek w swoim zakresie. Ponadto części do Zetora, można nabyć już za niewielką cenę.

Najpopularniejsze modele ciągników Zetor

Są pewne modele traktorów Zetor, które mają największe powodzenie wśród kupujących. Forterra, Proxima i Major – to właśnie przede wszystkim z tych serii pochodzą najbardziej popularne nowe ciągniki w aktualnej ofercie marki czeskiej. Na rynku wtórnym, najczęściej preferowane są konstrukcje pochodzące z linii UŘ, które zaprzestano produkować w latach 90 XX wieku. Jeżeli rozważamy, który traktor najlepiej będzie wybrać do własnego gospodarstwa, na pewno bardzo pomocne będzie zestawienie Zetorów, które są najczęściej przerejestrowywane. Warto również taki zakup skonsultować z fachowcami, chociażby poprzez popularne w sieci fora rolnicze. Nikt bowiem nie będzie w stanie wyrazić tak samo autentycznej opinii o wybranym ciągniku, co osoba będąca jego właścicielem.

Top 10 modeli używanych ciągników Zetor

Żeby móc dowiedzieć się, jakiego typu ciągniki używane posiadające logo marki Zetor, nie mają sobie równych, warto zajrzeć do oficjalnych rejestracyjnych danych. W tym artykule uwzględniliśmy te z okresu od stycznia 2018 roku do sierpnia 2020 roku włącznie. Zostało wydanych wówczas ponad 10 tysięcy tablic do czeskich traktorów, które pochodzą z drugiej ręki. Warto podkreślić tutaj, iż stanowiło to 11 procent wszelkich przerejestrowań, które odnotowano na terenie naszego kraju.

Najczęściej wybierane przez nas ciągniki wymienionej marki, kryją pod maską średnio 76 KM. Przeciętnie mają one za sobą 27 lat ciągłej eksploatacji. Poniżej znajduje się lista 10 najczęściej nabywanych Zetorów, razem z informacją odnośnie liczby zarejestrowanych w wymienionym czasie egzemplarzy.

  • Zetor 8441 – 209 sztuk,
  • Zetor 12146 – 212 sztuk,
  • Zetor 5011 – 213 sztuk,
  • Zetor 7745 – 219 sztuk,
  • Zetor 7011 – 410 sztuk,
  • Zetor 7211.2 – 332 sztuki,
  • Zetor 7245 – 453 sztuki,
  • Zetor 8011 – 456 sztuk,
  • Zetor 5211 – 626 sztuk,
  • Zetor 7211 – 728 sztuk.

Jaki jest koszt części zamiennych do ciągników Zetor?

Jeżeli porównać z innymi firmami, części do Zetora, nie są aż tak drogie. Na przykład zestaw do przeglądu nowoczesnego serwisowanego ciągnika mającego moc 75 KM, który składa się z wszelkich niezbędnych uszczelek, oleju i filtrów to koszt 875 złotych netto. Przykładowo cena identycznego zestawu części do Zetora, tyle że do ciągnika 90 KM, to 1000 złotych netto. Jest to niewiele, tym bardziej biorąc pod uwagę, iż jest to fabryczny zestaw, na oryginalnym oleju i częściach. Części do tego typu ciągników można nabyć nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. Warto szukać miejsc bezpośredniej sprzedaży ciągników z Czech i części zamiennych do nich, ponieważ daje nam to pewność idealnego dopasowania do naszych preferencji. Poza tym zawsze możemy skorzystać z doradztwa kompetentnego pracownika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments