W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

Prasóweczki

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do czasu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary obywatel przechodził do dyspozycji przede każdym książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem oczekiwała na niego hiperinflacja.

Zbliżamy się do roku 1989

Dużo wydali ci, którzy w 1989 roku wrócili z książki w USA łącznie z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad można było polecać o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia magazynów z tytułem „Ajent”. Nadal niełatwo było prywatnie kupić ziemię lub nowe nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, gdy więc już decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać jeszcze więcej własnych firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i cukiernie.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a dokładnie w 1990 okazało się, że zasoby gotówki, którymi dysponowali Polacy były wysoce korzystniejsze niż podaż towarów. Zrobiło to dużą inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w ogromnym stopniu pozwalało tę inflację ograniczyć.

Pomimo tych sztuce u dużej grupy naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najczęstszych to biznesów zaliczyć można dodane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione często w centrach miast, gdzie można istniałoby już kupić każdy drobiazg. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, czasem na podstawie domina. W ich miejsce (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż a bardziej skuteczne.

Co po

Znacznie mocno zaczęły pojawiać się nowe domeny również na przełomie tysiącleci daje o sobie znać wzmożone uczestnictwo w polskiej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie dalej było znaczne, jednak powoli się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje możliwości w turystyce. Jeszcze wyższym uznaniem wśród turystów zaczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami zatrzymywały się coraz wyższym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to wielka większość spośród ich otworzyliście pamiętać o ulokowaniu tak swojego majątku, aby obecny na nich tworzył. W minionych latach do najciekawszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza mieszkania pod wynajem i ziemia.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, tylko te póki co nie są opłacalne, także ze względu na złe oprocentowanie, kiedy i tworzącą inflację.

Dziwisz się w co zainwestować w czasach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments